Biyografi

Ankara doğumlu Ayşegül İnci, 14 yaşında ilk şarkısını yazdı. Lise yıllarında vokal eğitimi, şarkı sözü yazarlığı ve beste yapmak üzerine eğildi. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın-Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında, bir yandan da profesyonel olarak sahneye almaya başladı. 

Müziğe daha geniş bir açıdan bakmak için 2004 yılında bas gitara başladı. Ardından Eskişehir’de sayısız konser ve organizasyonda bas gitar çalıp vokal yaptı. 2006 yılında kendi şarkılarını söylediği solo grubunu kurdu. Çeşitli müzik yarışmalarında besteleriyle dereceler elde etti ve festivallerde sahne aldı. Teoman ve Yalın gibi önemli sanatçıların sahne gruplarında bas gitar çalıp vokal yaparken, albümünün temellerini de hazırlamaya başladı. 

2008 yılında Gökçe ile beraber, 7 kadın müzisyenden oluşan özel proje, 333’ü kurdu. Bir yandan da Ayşegül İnci Project grubuyla sahneye çıkmayı sürdürdü. 2013 yılında saat ustası babasına ithaf ettiği “Zamanı Tamir Eden Adam” adlı ilk albümünü Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde yayınladı ve bu albümden 4 şarkıya klip çekti. 

Akademi 35 Buçuk’ta Altan Gördüm ve Vahide Perçin gibi değerli oyunculardan Sinema ve Sahne Sanatları Oyunculuğu eğitimi alan müzisyen, gösterimi devam eden Küçük Prens Müzikali’nde oyunculuk yapıyor. Söz ve müziği kendisine ait olan son çalışması, “Seni Görmemem Lazım” Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu.